W telegraficznym skrócie...

Jarosław Kosiaty pochodzi z Nowego Sącza, ale od wielu lat mieszka i pracuje w Warszawie. Lekarz, wykładowca uniwersytecki (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej), dziennikarz, webmaster, w latach 2000-2020 redaktor naczelny portalu dla lekarzy Esculap.com. Wcześniej asystent w Klinice Neurologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, później w II Zakładzie Radiologii Klinicznej Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie. Stypendysta Fundacji Amerykańsko-Austriackiej w Salzburgu oraz trzykrotny stypendysta Unii Europejskiej (Universite de Nancy, Francja).

Autor ponad 150 prac, głównie popularnonaukowych oraz poradnikowych (m.in. na temat wykorzystania Internetu w kształceniu medycznym i praktyce lekarskiej), zamieszczanych na łamach takich czasopism jak: "Gazeta Lekarska", "Kardiologia Polska", "Magazyn Aptekarski", "Magazyn Medycyny Rodzinnej", "Medycyna Praktyczna", "Nefrologia i Nadciśnienie Tętnicze", "Neurologia Praktyczna", "Psyche", "Puls", "Terapia", "Integracja", "Dama Pik", "Sądeczanin" i innych. Autor poradników dla lekarzy: "Jak korzystać z Internetu" (ze wstępem Stanisława Lema), "Internet w rękach lekarza-praktyka", "Neurologia w Internecie", "Komputer i Internet w pytaniach i odpowiedziach", "Prawo medyczne i promocja usług lekarskich w sieci Internet", "Aspekty prawne w praktyce lekarzy POZ", "Onkologia w sieci Internet", "Mój pomysł na praktykę lekarską", "Polski lekarz w Unii Europejskiej". Współtwórca programu telewizyjnego "Komputerowy Lekarz Domowy" (TVP1). Twórca serwisów internetowych m.in. Akademii Medycznej w Warszawie, Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Reumatologii w Warszawie, Biblioteki Głównej AM w Warszawie, Biblioteki Głównej CMKP, Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii i innych.

Hobby: literatura współczesna, film fabularny i dokumentalny, stare fotografie (www.dawnetatry.pl), historia Polski, Kresy Wschodnie (www.nawolyniu.pl), sport (pływanie, jogging). Od 2015 roku startuje w biegach długodystansowych (m.in. w triadzie patriotycznej "Zabiegaj o pamięć", na którą składają się: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości).
Kontakt: jkosiaty@esculap.pl


Góral w Warszawie, czyli...

Pochodzę z Nowego Sącza, jednego z najstarszych miast Małopolski (lokowanego 8 listopada 1292 r.), gdzie przy ul. Kilińskiego 92, nad rzeką Kamienicą (dopływem Dunajca) spędziłem szczęśliwe lata dzieciństwa. A tak moje rodzinne strony, czyli Beskid Sądecki, opisuje Wojciech Nowicki w recenzji książki "Beskid Sądecki - dookoła Polski" (Wydawnictwo Pascal, 2001):

"Beskid Sądecki nie jest ani najwyższym, ani szczególnie dzikim pasmem polskich Karpat, lecz być może najbardziej "klasycznym", z soczystymi lasami, umiarkowanie stromymi zboczami i realną (jeszcze) możliwością spotkania wilka albo rysia.

Nigdzie indziej w Polsce górom nie towarzyszą tak potężne rzeki, nigdzie też - może poza Kotliną Kłodzką - nie skupia się na małej przestrzeni tak wiele renomowanych uzdrowisk, z których każde jest inne: Krynica zdumiewa przedwojenną świetnością i dużymi ambicjami, Żegiestów i Muszyna zachwycają krajobrazami (jedno dzikim, drugie sielankowym), z cichej Piwnicznej zapamiętuje się rynek i raj narciarski w Suchej Dolinie, a Szczawnica ma potencjalnie wszystko - wspaniałe położenie, Dunajec i świetną bazę sanatoryjną.

O czym się myśli, wędrując po Sądecczyźnie? O Łemkach, po których zostały malutkie cerkwie, o pionierze ochrony przyrody, hrabim Stadnickim z Nawojowej, o dżentelmenach w cylindrach snujących się niegdyś po deptakach uzdrowisk, o świętej Kindze... Ale przede wszystkim o cudownych krajobrazach, pięknych zachodach słońca, urokliwych miasteczkach i wspaniałych szlakach, które co roku przyciągają zakochanych w Beskidach turystów."


Beskid Sądecki. Widok z Jaworzyny.

Mieszkańcom Beskidu Sądeckiego wiele zawdzięczam i zachowam ich na zawsze w swojej wdzięcznej pamięci. Od wielu lat mieszkam i pracuję w Warszawie, ale odwiedzając rodzinne strony zdarza mi się zanucić czasem w ciszy "Góralu, czy Ci nie żal, góralu wracaj do hal..." (góralom z pobliskich Tatr poświęciłem serwis: Górale i Tatry na starych fotografiach).

Przodkowie


Rodzina Kosiatych. Nowy Sącz, 1924 r.

Mój pradziadek ze strony ojca - Jan Kosiaty (1863-1928) (na powyższym zdjęciu siedzi pośrodku) był nauczycielem, kierownikiem Szkoły Powszechnej w Wierzchosławicach, a następnie Szkoły Powszechnej nr 3 im. J. Kochanowskiego w Nowym Sączu. Brał udział w ufundowaniu Sanatorium Nauczycielskiego w Zakopanem w 1924 roku. Należał do Sodalicji Mariańskiej i przyjaźnił się z Wincentym Witosem, który był jego sąsiadem w Wierzchosławicach. Ożenił się z Jadwigą Michalską (1871-1914) - niestety, nie ma jej na powyższym zdjęciu - zmarła młodo, w wieku zaledwie 43 lat. Na fotografii pierwsza z lewej siedzi druga żona Jana Kosiatego - Jadwiga z domu Magierowska (1870-1956) primo voto Tabeau, z którą wziął ślub cztery lata po śmierci pierwszej żony.
Jan Kosiaty z Jadwigą z d. Michalską mieli sześcioro dzieci:

  • Aleksander Kosiaty (1892-1923) - nie ma go na zdjęciu (zmarł w 1923 r.). Był nauczycielem w szkole powszechnej. W chwili wybuchu pierwszej wojny światowej został przymusowo powołany do służby w armii austriackiej. Podczas walk z Rosjanami dostał się do niewoli i został zesłany na Sybir. W czasie Rewolucji Październikowej 1917 roku zaciągnął się w Omsku jako ochotnik do V Syberyjskiej Dywizji Strzelców Polskich i walczył na pociągach pancernych po stronie "białych" z bolszewikami (za męstwo i odwagę został odznaczony Krzyżem Walecznych).
  • Michał Kajetan Kosiaty (1893-1968) - (na zdjęciu w białym habicie). Dominikanin, uczył religii w Szkole Powszechnej w Tarnobrzegu-Dzikowie.
  • Jan Kosiaty (1901-1940) - na zdjęciu stoi pierwszy od lewej. Jako oficer Wojska Polskiego (kapitan w 4 PSP i KOP) brał udział w walkach niepodległościowych w 1920 i 1939 r. (m.in. w obronie Lwowa), następnie był więźniem obozu w Starobielsku; zginął zamordowany przez NKWD w 1940 roku.
  • Edward Kosiaty - był nauczycielem (stoi na zdjęciu trzeci od lewej).
  • Czesław Kosiaty (1910-1949) - to mój dziadek (na zdjęciu stoi pierwszy od prawej). Ukończył Akademię Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie, brał udział w kampanii wrzeœniowej w 1939 r. Po ucieczce z niemieckiej niewoli w Krasnymstawie przedostał się do Lwowa (pracował jako weterynarz w Winnikach pod Lwowem), a następnie do Nowego Sącza (fałszując dokumenty weterynaryjne zaopatrywał tamtejsze oddziały Armii Krajowej w żywność). Po wojnie założył pierwszą państwową lecznicę dla zwierząt w Nowym Sączu w 1947 roku.
  • Zofia Kosiaty (1890-1963), po mężu Krokowska - jedyna córka, siedzi jako piewsza z prawej.

Babcia - Maria Kosiaty (1911-2005) - ukończyła studia pedagogiczne w Krakowie, a także studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (uzyskując tytuł Magistra Nauk Agrotechnicznych). Pracowała m.in. w Stacji Hodowli Roślin w Aleksandrówce. Później, przez wiele lat uczyła w Nowym Sączu języka esperanto. Była honorowym członkiem Polskiego Związku Esperantystów, a także członkiem Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Pradziadkowie ze strony mamy - Jadwigi Kosiaty (1940-2009) odbyli na początku XX wieku długą podróż "za chlebem" do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, by powrócić po kilku latach i osiąść na stałe ponownie w Nowym Sączu.


Dziadkowie (ze strony Mamy): Genowefa i Józef Stach (Nowy Sącz, lata 30-te XX w.)

Babcia - Genowefa Stach (1907-2000) - ukończyła Gimnazjum Pedagogiczne im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu i pracowała jako nauczycielka (m.in. przez wiele lat w Szkole im. Adama Mickiewicza w N. Sączu).

Dziadek - Józef Stach (1910-1982) - był rolnikiem, pracował również jako inspektor rolny w PZU. Miał piękny głos, śpiewał w chórze "Echo", a później także w Chórze Kolejowym pana Paszyńskiego.

Rodzice


Rodzice: Jadwiga i Krzysztof Kosiaty (zdjęcia z okresu studiów).

Mój Tata - Krzysztof Kosiaty (1942-2012) był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, jeździł na nartach i latał na szybowcach (szkolił się na kursie szybowcowym w Aeroklubie Podhalańskim); mgr inż. mechanik, ukończył Wydział Maszyn Roboczych i Pojazdów na Politechnice Warszawskiej i odbył staż pracując w zakładach samochodowych Alfa Romeo w Mediolanie we Włoszech (tam nauczył się języka włoskiego). Po powrocie do Polski, jako pracownik naukowy, zajmował się konstrukcją opancerzonych wozów bojowych w Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku pod Warszawą. Następnie pracował w firmie Explo-Naft nad dodatkami uszlachetniającymi do paliw samochodowych. Przez wiele lat był aktywnym członkiem Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej w Warszawie.

Moja Mama - Jadwiga Kosiaty (1940-2009) z domu Stach, po ukończeniu Śląskiej Akademii Medycznej, zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu chorób wewnętrznych i pracowała przez kilka lat w Chorzowie (gdzie też było mi dane przyjść na świat). Później rodzice przeprowadzili się do Warszawy. Mama przez wiele lat była kierownikiem Przychodni Rejonowej przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie (przeniesionej następnie, po oddaniu pomieszczeń przychodni Zakonowi Sióstr Nazaretanek, na ul. Iwicką).

Młodszy brat - Piotr Kosiaty, urodzony już w Warszawie, ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej i zajmuje się obecnie funduszami europejskimi w jednym z ministerstw.

Na początku była medycyna...

Jestem lekarzem, absolwentem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (rocznik 1995; obecnie uczelnia ta nosi nazwę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego). W życiu było mi jednak dane pracować dodatkowo w różnych zawodach, np. jeszcze podczas nauki w liceum (VI L.O. im. Tadeusza Reytana w Warszawie, matura w 1989 r.), w wolne dni wypiekałem chleb w piekarni przy ul. Racławickiej; w wakacje pracowałem w szklarniach w Mysiadle, pakowałem mleko w mleczarni w Krynicy, pracowałem także na farmie krów w Holandii (Leeuwarden) oraz odnawiałem domy w Szwecji (w Sztokholmie i na wyspie Oland).

Podczas studiów na Akademii Medycznej sprzedawałem książki, wieczorami uczyłem obsługi Macintoshy i grafiki komputerowej w Policealnym Studium Plastycznym przy ul. Stawki w Warszawie oraz prowadziłem wykłady i kursy komputerowe dla studentów medycyny i lekarzy w Zakładzie Informatyki Medycznej oraz Bibliotece Głównej AM.

W tym czasie rozpocząłem również prowadzenie kursów internetowych dla osób niepełnosprawnych w Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo przy ul. Twardej w Warszawie (1997-2003). W zajęciach tych brały udział osoby z dysfunkcjami narządu ruchu, m.in. ze stwardnieniem rozsianym, mózgowym porażeniem dziecięcym, po wypadkach komunikacyjnych i udarach mózgu a także z epilepsją.

W latach 1997-2000, biorąc udział w programie "Internet dla lekarzy" Fundacji im. Stefana Batorego, prowadziłem wyjazdowe szkolenia internetowe dla lekarzy w 24 szpitalach w Polsce oraz uczestniczyłem w tworzeniu klubów internetowych m.in. w Bibliotece Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz w Bibliotece Głównej AM.

Trzykrotnie byłem stypendystą Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Nancy we Francji (w ramach międzynarodowego programu "Computer Assisted Learning"). Zajmowałem się tam pisaniem multimedialnych symulacji przypadków klinicznych z różnych dziedzin medycyny (w ten sposób powstał m.in. mój program komputerowy "Nabyte wady serca w podstawowej diagnostyce ambulatoryjnej"). Prace te przedstawiałem na kilku międzynarodowych konferencjach naukowych, m.in. dwukrotnie na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.

W 1997 roku za edukacyjny program komputerowy "Wpływ palenia tytoniu na organizm człowieka" otrzymałem z rąk J.M. Rektora Akademii Medycznej w Warszawie - prof. Andrzeja Górskiego - nagrodę indywidualną II stopnia. W 1998 roku w ramach stypendium naukowego Fundacji Amerykańsko-Austriackiej, wyjechałem do zamku w Salzburgu (Austria). Zajęcia dotyczące różnych problemów medycyny obrazowej prowadzili tam wykładowcy z Cornell University Medical College z USA.

W swoim obecnym, "szarym" życiu jestem lekarzem, nauczycielem akademickim, dziennikarzem, webmasterem. Po studiach pracowałem w Klinice Neurologicznej AM (obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), później w II Zakładzie Radiologii Klinicznej Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie. W latach 2000-2020 pełniłem obowiązki redaktora naczelnego portalu medycznego dla lekarzy Esculap.com. Obecnie wykładam na kilku wyższych uczelniach oraz piszę artykuły (znajdziecie je w takich czasopismach jak "Gazeta Lekarska", "Kardiologia Polska", "Magazyn Aptekarski", "Magazyn Medycyny Rodzinnej", "Medycyna Praktyczna", "Nefrologia i Nadciśnienie Tętnicze", "Neurologia Praktyczna", "Psyche", "Puls", "Terapia", "Integracja", "Dama Pik", "Sądeczanin" i innych).

Przez wiele lat prowadziłem szkolenia dla lekarzy z zakresu Internetu oraz prawa medycznego i Unii Europejskiej. Pisałem także poradniki, m.in. "Jak korzystać z Internetu" (ze wstępem Stanisława Lema), "Internet w rękach lekarza-praktyka", "Neurologia w Internecie", "Komputer i Internet w pytaniach i odpowiedziach", "Prawo medyczne i promocja usług lekarskich w sieci Internet", "Aspekty prawne w praktyce lekarzy POZ", "Onkologia w sieci Internet", "Mój pomysł na praktykę lekarską", "Polski lekarz w Unii Europejskiej". Tworzyłem i prowadziłem pierwsze serwisy internetowe, m.in. Akademii Medycznej w Warszawie, Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Reumatologii w Warszawie, Biblioteki Głównej AM w Warszawie, Biblioteki Głównej CMKP, Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii i wiele innych.

Miałem również ciekawą przygodę z telewizją. Wspólnie z Sylwią Baczyńską prowadziłem w TVP 1 cykl programów "Komputerowy Lekarz Domowy" (pamiętam, jak do odcinka na temat palenia tytoniu wypożyczyliśmy maszynę do robienia dymu oraz maski przeciwgazowe z Obrony Cywilnej :-). Jednym z realizatorów tej serii był niezapomniany Tomasz Pyć (1945-2008), niezwykle otwarty i życzliwy człowiek, który wcześniej (w latach 1977-1983), wspólnie z Andrzejem Kurkiem i Zdzisławem Kamińskim, współtworzył program popularnonaukowy "Sonda".

Obecnie, aby odpocząć od analizowania najnowszych technik leczenia hemoroidów oraz nie dostać prezentu od pana Alzheimera, robię wiele innych rzeczy. Uwielbiam czytać (książki i stare gazety), podróżować i poznawać (niezwykłe dzieła natury i człowieka), kolekcjonować (np. stare fotografie - vide serwis "Górale i Tatry na starych fotografiach" www.dawnetatry.pl), poszerzać wiedzę (oglądając filmy dokumentalne i słuchając mądrych ludzi). Szczególną pasją jest zbieranie pięknych wierszy, piosenek i fragmentów prozy (www.wiersze.co) oraz zachowanie pamięci o życiu na dawnych Kresach Wschodnich (www.nawolyniu.pl). Współpracuję z różnymi instytucjami, m.in. Muzeum Historii Polski w Warszawie, Muzeum Nauki i Techniki, Muzeum Polin, Muzeum Ziemi Sądeckiej (w Nowym Sączu) i in.

Aby nie zardzewieć do końca (i nie zostać "starym, spróchniałym wałem"), biegam i pływam - m.in. startuję w biegach długodystansowych, np. w triadzie patriotycznej "Zabiegaj o pamięć", na którą składają się: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości (mogliśmy już spotkać się na jednej z poniższych imprez sportowych). 16 lipca 2017 r. pokonałem kolejną granicę - po raz piewszy wziąłem udział i ukończyłem triathlon (zawody "Iron Man" w Nieporęcie i na Jeziorze Zegrzyńskim). 17 września 2017 r. w błocie i deszczu przybiegłem na metę "biegu komandosów" - "Survival Race" (ten, kto brał udział, wie o czym mówię :-). 13 maja 2018 r. zająłem dobre 13. miejsce w Triathlonie Nadwiślańskim, w którym organizatorzy, po biegu i jeździe na rowerze, dołożyli nam na koniec (zamiast pływania) 15 km kajakiem po Wiśle. 30 czerwca 2018 r. wziąłem udział w IV Biegu im. Stanisława Tyma - biegliśmy po schodach na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (celem uczczenia pamiętnej sceny z filmu "Miś", od której minęło już 38 lat :-).

4-ego listopada 2018 r. zdobyłem medal w największym i najsłynniejszym biegu na świecie - New York City Marathonie. Trudna trasa (sporo podbiegów głównie na mostach i wiaduktach), wiodła przez pięć dzielnic tego wielkiego (8,6 mln mieszkańców) miasta: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan. Ponad 52 tys. biegaczy z całego świata, 2,5 mln kibiców (w tym duża grupa Polonii amerykańskiej; biegłem z biało-czerwoną flagą :-). Na początku miałem trochę obaw, ponieważ dzień wcześniej brałem udział w innym biegu - Dash to the Finish Line (spod siedziby ONZ do mety w Central Parku), ale udało się! Trzy lata przygotowań, 38 medali z innych biegów (w tym 3 z triathlonów), ale ten jest i na zawsze będzie najważniejszy. Wrażenia i emocje na mecie NYC maratonu nie są możliwe do opisania - to tak, jakby zdobyć Mount Everest, wyżej jest już tylko niebo... Nie zatrzymuję się jednak i biegnę dalej :-) Rok później, 10 marca 2019 r. wziąłem udział w biegu "Vitality Big Half Marathon" w Londynie.

W lutym 2020 roku wyruszyłem na wyprawę do Indii. To było jak lądowanie na innej planecie. Fascynujący, olbrzymi kraj (10-krotnie większy od Polski), zamieszkały przez 1,4 mld ludzi mówiących różnymi językami (z czego 23 to języki urzędowe). Tysiące pięknych miejsc, tajemniczych budowli, nieznanych roślin, zwierząt, zapachów, smaków, przypraw (które kiedyś służyły jako leki w określonych schorzeniach), ale przede wszystkim życzliwi, uśmiechnięci ludzie, bez agresji i zawiści. Hinduizm głosi bowiem, że dobre uczynki w życiu powodują, że w następnym odrodzisz się w lepszym wcieleniu (reinkarnacja). Niezwykłe spotkania z przedstawicielami różnych religii oraz egzotycznymi zwierzętami. Także okazja do zatrzymania się i chwili refleksji, np. w czasie ceremonii pogrzebowych (palenia ciał na stosach) nad rzeką Jamun w Agrze (głównym dopływem Gangesu). Pozostały wspomnienia, trochę pamiątek i setki zdjęć...

Lubię podróże, poznawanie innych ludzi i ciekawych miejsc (odwiedziłem już Indie, Brazylię, Izrael, USA, Belgię, Holandię, Luksemburg, Austrię, Niemcy, Francję, Włochy, Grecję, Szwecję, Hiszpanię, Węgry, Czechy, Litwę, Łotwę i Ukrainę).

Cały czas uczę się i zdobywam nowe umiejętności. 9 kwietnia 2022 r. ukończyłem szkolenie "Introduction to Digital Journalism" ("Wprowadzenie do Dziennikarstwa Cyfrowego"), zorganizowane przez agencję Reuters. Zastanawiałem się, czego nowego mogę dowiedzieć się po tylu latach pracy w sieci. A tu niespodzianka - wiele informacji o przydatnych aplikacjach (m.in. CrowdTangle Search, Fotoforensics, Yandex, TinEye, Suncalc, Canva), wyjaśnienie nowych pojęć (np. doxing), szczegółowe informacje o zasadach publikacji na różnych platformach internetowych, a także o optymalizacji pracy i odpoczynku (w tym fizjologii naszego mózgu). W biegach również staram się utrzymać wysoki poziom: 20 maja 2022 r., w nocnej edycji biegu "Botaniczna Piątka", zorganizowanym w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie, zająłem w swojej kategorii wiekowej II miejsce.

No dobra, wystarczy tego panegiryku, bo widzę już pierwsze oznaki znużenia :-) Kończę słowami prof. Tadeusza Kotarbińskiego (1886-1981): "Rób coś, kochaj kogoś i nie bądź gałganem".

Starty w biegach (czasów nie podaję,
ponieważ cały czas poprawiam swoje "życiówki"):
  1. 24.04.2015 - Bieg OSHEE (nr 16368)
    (w ramach Orlen Warsaw Marathon)
  2. 3.05.2015 - XXV Bieg Konstytucji 3 Maja (nr 3364)
  3. 25.07.2015 - XXV Bieg Powstania Warszawskiego
    Warszawa (nr 2097)
  4. 27.09.2015 - III Bieg na Piątkę (PZU) (nr 23442)
  5. 11.11.2015 - XXVII Bieg Niepodległości (nr 5317)
  6. 3.05.2016 - XXVI Bieg Konstytucji 3 maja (nr 1236)
  7. 11.06.2016 - X Bieg Ursynowa (nr 1886)
  8. 23.07.2016 - XXVI Bieg Powstania Warszawskiego
    Warszawa (nr 2280)
  9. 11.09.2016 - IX Bieg Rotmistrza Pileckiego (nr 95)
  10. 25.09.2016 - IV Bieg na Piątkę (PZU) (nr 20136)
  11. 11.11.2016 - XXVIII Bieg Niepodległości (nr 2855)
  12. 26.02.2017 - Bieg "Tropem Wilczym" (nr 2166)
  13. 3.05.2017 - XXVII Bieg Konstytucji 3 maja (nr 4877)
  14. 3.06.2017 - XI Bieg Ursynowa (nr 405)
  15. 16.07.2017 - Triathlon Iron Man (1/8 M)
    Nieporęt (nr 771)
  16. 29.07.2017 - XXVII Bieg Powstania Warszawskiego
    Warszawa (nr 2213)
  17. 2.09.2017 - 4F Piątka Praska (nr 431)
  18. 10.09.2017 - VI Wielka Ursynowska
    (Tor Wyścigów Konnych na Służewcu - nr 151)
  19. 10.09.2017 - X Bieg Rotmistrza Pileckiego (nr 346)
  20. 17.09.2017 - Survival Race 2017
    Warszawa (nr 6371)
  21. 11.11.2017 - XXIX Bieg Niepodległości
    Warszawa (nr 5300)
  22. 14.01.2018 - XII Bieg Wieslkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (z okazji 26. Finału WOŚP - nr 1717)
  23. 4.03.2018 - Bieg "Tropem Wilczym" (nr A049)
  24. 15.04.2018 - Bieg SGH w Warszawie (nr 717)
  25. 22.04.2018 - Bieg OSHEE (nr 15603)
    (w ramach Orlen Warsaw Marathon)
  26. 2.05.2018 - Bieg Flagi Narodowej (nr 870)
  27. 3.05.2018 - XXVIII Bieg Konstytucji 3 Maja (nr 3157)
  28. 13.05.2018 - Triathlon Nadwiślański
    Warszawa (nr 28)
  29. 18.05.2018 - Bieg Nocny "Botaniczna Piątka"
    w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie (nr 77)
  30. 16.06.2018 - XII Bieg Ursynowa (nr 1041)
  31. 30.06.2018 - IV Bieg im. Stanisława Tyma (nr 278)
    (po schodach na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki)
  32. 28.07.2018 - XXVIII Bieg Powstania Warszawskiego
    Warszawa (nr 2656)
  33. 19.08.2018 - VIII Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego Błonie - Borzęcin Duży (nr 215)
  34. 1.09.2018 - 4F Piątka Praska (nr 174)
  35. 9.09.2018 - VII Wielka Ursynowska
    (Tor Wyścigów Konnych na Służewcu - nr 206)
  36. 15.09.2018 - X Triathlon Warszawski
    Warszawa (nr 11)
  37. 30.09.2018 - VI T-Mobile Bieg na Piątkę (nr 23669)
  38. 28.10.2018 - Bieg "Botaniczna Piątka" (edycja jesienna)
    w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie (nr 303)
  39. 3.11.2018 - Bieg "Dash to the Finish Line"
    Nowy Jork, USA (nr 7014)
  40. 4.11.2018 - New York City Marathon (USA)
    Nowy Jork, USA (nr 71254)
  41. 17.11.2018 - Cross Rosłon Kabaty (nr 171)
    (bieg przełajowy w Lesie Kabackim)
  42. 2.12.2018 - Bieg Mikołajów (AWF Warszawa, nr 497)
  43. 26.01.2019 - XXX Warszawski Triathlon Zimowy
    (Tor Łyżwiarski Stegny, nr 132)
  44. 3.03.2019 - VII Bieg Tropem Wilczym
    (pamięci Żołnierzy Wyklętych, nr 133)
  45. 10.03.2019 - Vitality Big Half Marathon (Londyn)
    Londyn, Anglia, (nr 11774)
  46. 7.04.2019 - III Bieg o Złotą Podkowę
    Kasztanki Marszałka (Sulejówek, nr 186)
  47. 14.04.2019 - Bieg OSHEE (nr 15476)
    (w ramach Orlen Warsaw Marathon)
  48. 27.04.2019 - Bieg Wokół ZOO (nr 700)
    (Warszawski Ogród Zoologiczny)
  49. 2.05.2019 - VII Bieg Flagi Narodowej (nr 772)
    (Centrum Olimpijskie w Warszawie)
  50. 3.05.2019 - XXIX Bieg Konstytucji 3 Maja (nr 4075)
    (Agrykola w Warszawie)
  51. 17.05.2019 - Nocny Bieg "Botaniczna Piątka"
    w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie (nr 266)
  52. 15.06.2019 - I Górski Bieg Zająca w Górze Kalwarii
    - bieg przełajowy w temp. 34 st. C (nr 74), przeżyłem!
  53. 23.06.2019 - II Bieg Super Taty (Dad's Day)
    - Stadion Lekkoatletyczny, ul. Podskarbińska (nr 26)
  54. 27.07.2019 - XXIX Bieg Powstania Warszawskiego (nr 7001) - Stare Miasto, Trakt Królewski, Wybrzeże Kościuszkowskie
  55. 31.07.2019 - Mila Kusocińskiego (nr 537)
    - Łazienki Królewskie w Warszawie
  56. 31.08.2019 - 4F Piątka Praska (nr 2331)
    - nocny bieg na warszawskiej Pradze
  57. 7.09.2019 - XI Bieg Frog Race (nr 210)
    Żabieniec koło Piaseczna
  58. 8.09.2019 - III Królewski Festiwal Biegowy (nr 737)
    Wilanów w Warszawie
  59. 14.09.2019 - IV Bielański Bieg Dzika (nr 149)
    Park Młociński, Warszawa
  60. 21.09.2019 - XII Bieg Rotmistrza Witolda Pileckiego
    Warszawa-Żoliborz (nr 605)
  61. 28.09.2019 - IV Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego Warszawa-Czerniaków (nr 190)
  62. 29.09.2019 - Bieg na Piątkę (nr 22051)
    przy okazji 41. Maratonu Warszawskiego
  63. 19.10.2019 - I Festiwal Biegowy w Zielonce (nr 20)
    (bieg wokół Jeziora Glinianki)
  64. 10.11.2019 - Narodowy Bieg Stulecia "Od Bałtyku do Tatr" Centrum Olimpijskie w Warszawie (nr 53)
  65. 11.11.2019 - XXXI Bieg Niepodległości w Warszawie
    - 22 tys. uczestników (nr 7450)
  66. 23.11.2019 - III Bieg Olszynki Grochowskiej
    Warszawa - Praga Południe (nr 463)
  67. 1.12.2019 - Bieg Świętych Mikołajów
    Tor Wyścigów Konnych na Służewcu (nr 324)
  68. 11.01.2020 - XIV Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (z okazji 28. Finału WOŚP - nr 207)
  69. 8.02.2020 - XV Bieg Wedla (nr 211)
    (Park Skaryszewski w Warszawie)
  70. 1.03.2020 - VIII Bieg Tropem Wilczym
    Warszawa, Fort Bema (nr 3310)
  71. 30.04.2020 - Higieniczny Bieg dla Zdrowia Psychicznego
    Warszawa (nr 15063)
  72. 2.05.2020 - Bieg Flagi Narodowej
    Warszawa (nr 1899)
  73. 3.05.2020 - Wirtualny Bieg Konstytucji 3 Maja
    Warszawa (nr 155)
  74. 9.05.2020 - Bieg "Botaniczna Piątka"
    (edycja wiosenna) Warszawa
  75. 15.05.2020 - Bieg "40 lat Solidarności" (nr 8341)
    (bieg charytatywny dla Roksany Siódmak)
  76. 20.05.2020 - Światowy Dzień Pszczół
    - Botaniczna Piątka, Warszawa
  77. 14.06.2020 - Bieg "COVID-19 Battle 2020"
    Warszawa (nr 8341)
  78. 2.08.2020 - Bieg Powstania Warszawskiego
    Warszawa - Wola (nr 25)
  79. 11.08.2020 - Moscow Marathon VC (Rosja)
    Moskwa, 42,2 km (nr 1610)
  80. 15.08.2020 - Bieg 100-lecia Bitwy Warszawskiej
    Warszawa (nr 203)
  81. 25.08.2020 - The English Channel VC (Francja/Anglia)
    (zdobycie Kanału La Manche, 34 km)
  82. 28.08.2020 - Inca Trail Marathon VC (Peru)
    (Maraton Śladami Inków, 42,2 km)
  83. 11.09.2020 - Hadrian's Wall VC (Anglia)
    (Bieg Wzdłuż Muru Hadriana, 145 km)
  84. 12.09.2020 - Nocna Dycha Kopernika
    Toruń, bieg nocny (nr 484)
  85. 16.09.2020 - Międzynarodowy Bieg Krwiodawstwa
    Warszawa (Światowy Dzień Krwiodawcy był 14 czerwca)
  86. 12.10.2020 - Great Ocean Road VC (Australia)
    (południowo-wschodnie wybrzeże Australii, 240 km)
  87. 25.10.2020 - Bieg "UFO Run" (2 x 4,24 km)
    (4,24 lat świetlnych dzieli nas od najbliższej
    planety pozasłonecznej Proxima Centauri b)
  88. 7.11.2020 - Grand Canyon VC (Arizona, USA)
    (bieg wzdłuż Wielkiego Kanionu Kolorado, 450 km)
  89. 11.11.2020 - Bieg Niepodległości 2020
    Warszawa-Żoliborz, Kępa Potocka (nr 24)
  90. 11.11.2020 - Wirtualny Bieg Niepodległości
    Biegowe Wyzwanie, Warszawa (nr 1808)
  91. 12.11.2020 - Biegnę dla Niepodległej
    Fundacja Białystok Biega (nr 700)
  92. 14.11.2020 - Alps to Ocean VC (Nowa Zelandia)
    (Nowa Zelandia, Wyspa Południowa, 290 km)
  93. 21.11.2020 - Cabot Trail VC (Kanada)
    (Nowa Szkocja, Kanada, nr 02023, 298 km)
  94. 28.11.2020 - IV Bieg Olszynki Grochowskiej
    Warszawa - Grochów (nr 405)
  95. 5.12.2020 - Camino de Santiago VC (Francja/Hiszpania)
    (Droga Św. Jakuba, 774 km)
  96. 12.12.2020 - Mount Fuji VC (Japonia)
    (Bieg na górę Fudżi, nr 654, 74 km)
  97. 8.01.2021 - Mount Everest VC (Nepal/Tybet)
    (Bieg u podnóża Mount Everest, nr 1863, 64 km)
  98. 9.02.2021 - Ring of Kerry VC (Irlandia)
    (Szmaragdowo-zielona wyspa, nr 38560, 200 km)
  99. 15.02.2021 - Bieg Pamięci Sybiru
    (Muzeum Pamięci Sybiru, nr 521, 10 km)
  100. 27.02.2021 - Ring Road VC (Islandia)
    (bieg wokół Islandii, nr 01853, 1332 km)
  101. 5.03.2021 - Saint Francis Way VC (Włochy)
    (bieg śladami św. Franciszka z Asyżu, nr 1058, 503 km)
  102. 22.03.2021 - Giza - Pyramids VC (Egipt)
    (budowle starożytnego Egiptu, nr 23952, 75 km)
  103. 3.05.2021 - Bieg Konstytucji 3 Maja (Warszawa)
    (nr startowy 601, 10 km)
  104. 25.05.2021 - Mount Kilimanjaro VC (Tanzania)
    (najwyższa góra Afryki zdobyta, nr 20498, 97 km)
  105. 21.07.2021 - Bieg Côte d'Azur VC (Francja)
    (Lazurowe Wybrzeże, nr 9855, 161 km)
  106. 29.07.2021 - Kruger National Park VC (RPA)
    (Park Narodowy Krugera, nr 17671, 412 km)
  107. 31.07.2021 - Bieg Powstania Warszawskiego
    Stadion "Podskarbińska" - Warszawa Praga Płd. (nr 29)
  108. 10.08.2021 - Marathon to Athens VC (Grecja)
    (najstarszy maraton na świecie, nr 16049, 42,2 km)
  109. 28.08.2021 - Flower Route Netherlands VC (Holandia) (nr 12646, 66 km)
  110. 16.09.2021 - Trek to Petra VC (Jordania)
    (miasto w skałach, nr 5434, 65 km)
  111. 1.10.2021 - Amalfi Coast VC (Włochy)
    (Wybrzeże Amalfitańskie, nr 2298, 56 km)
  112. 29.10.2021 - Romantic Road VC (Niemcy)
    (zamek Neuschwanstein, nr 14334, 431 km)
  113. 11.11.2021 - XXX Bieg Niepodległości
    Konstancin Jeziorna - Park Zdrojowy (nr 42)
  114. 20.11.2021 - Route 66 VC (USA)
    (Chicago-Los Angeles, 3670 km)
  115. 30.11.2021 - Angkor Wat VC (Kambodża)
    (największy kompleks religijny, nr 05991, 32 km)
  116. 17.12.2021 - Road to Hana VC (Maui - Hawaje)
    (bieg na wyspie Maui, nr 10484, 104 km)
  117. 27.12.2021 - North Coast 500 V (Szkocja, W.Brytania)
    (500 mil na wybrzeżu Szkocji, nr 23480, 806 km)
  118. 29.01.2022 - XVI Bieg "Policz się z cukrzycą"
    Jubileuszowa 30. WOŚP - Warszawa (nr 3540)
  119. 3.02.2022 - Great Wall of China VC (Chiny)
    (wzdłuż Wielkiego Muru w Chinach, nr 13480, 259 km)
  120. 12.02.2022 - 4. Bieg Pamięci Sybiru
    (Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, nr 192, 10 km)
  121. 17.02.2022 - Berlin Wall VC (Niemcy)
    (Mur Berliński w Niemczech, nr 09227, 48 km)
  122. 1.03.2022 - Bieg Żołnierzy Wyklętych
    (Biegipatriotyczne.pl, nr 2022, 10 km)
  123. 5.03.2022 - Easter Island VC (Wyspa Wielkanocna)
    (bieg na wyspie Rapa Nui, nr 05935, 61 km)
  124. 6.03.2022 - X Bieg "Tropem Wilczym" (Warszawa)
    Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Fort Bema (nr 2214)
  125. 21.03.2022 - Yellowstone National Park VC (USA)
    (Park Narodowy Yellowstone, nr 16171, 121 km)
  126. 27.03.2022 - "Piątka New Balance" (nr 32031)
    (przy okazji Warszawskiego Półmaratonu Pokoju)
  127. 2.04.2022 - Bieg "Botaniczna Piątka"
    Ogród Botaniczny PAN w Powsinie (nr 439)
  128. 2.04.2022 - Leśna Triada Biegowa
    Las Kabacki w Warszawie (nr 450)
  129. 6.04.2022 - Niagara Falls VC (USA)
    (bieg wokół Wodospadu Niagara, nr 07960, 113 km)
  130. 29.04.2022 - Appalachian Trail VC (USA)
    (bieg Szlakiem Appalachów, 3167 km)
  131. 2.05.2022 - VIII Bieg Flagi (nr 102)
    Warszawa-Żoliborz, Kępa Potocka
  132. 3.05.2022 - XXX Bieg Konstytucji 3 Maja
    Warszawa-Łazienki (nr 3874)
  133. 14.05.2022 - Bieg Pamięci Matyldy Getter
    Marki koło Warszawy (nr 51)
  134. 15.05.2022 - Bieg "Ochota na Zdrowie"
    Ochota w Warszawie (nr 84)
  135. 19.05.2022 - Conquer 2022 VC
    (bieg z "kosmicznym" medalem, nr 22855, 1000 km)
  136. 20.05.2022 - Bieg "Botaniczna Piątka" - edycja nocna
    Ogród Botaniczny PAN w Powsinie (nr 19)
  137. 4.06.2022 - Bieg "Szlak w stronę lata"
    (II bieg z serii "Leśnej Triady Biegowej")
    Rezerwat im. króla Jana Sobieskiego (nr 437)
  138. 10.07.2022 - Golden Triangle VC (Indie)
    (bieg wzdłuż "Złotego Trójkąta", nr 05244, 766 km)
  139. 30.07.2022 - 31. Bieg Powstania Warszawskiego (nr 13232) - Stare Miasto, Trakt Królewski, Wybrzeże Kościuszkowskie
  140. 31.07.2022 - Bieg "Botaniczna Piątka" - edycja letnia
    Ogród Botaniczny PAN w Powsinie (nr 26)
  141. 14.08.2022 - Bieg "Piątka z Żołnierzem"
    Warszawa, Dzień Wojska Polskiego (nr 365)
  142. 27.08.2022 - 3. Mokotowski EKO Bieg
    Warszawa, Wały Nadwiślańskie (nr 158)
  143. 31.08.2022 - Pacific Crest Trail VC (USA)
    (bieg wzdłuż zach. wybrzeża USA, nr 05680, 4000 km)
  144. 10.09.2022 - Bieg "Szlak Kolorów Jesieni"
    Leśna Triada Biegowa, Las Bielański (nr 483)
  145. 18.09.2022 - 14. Bieg Ursynowa
    Warszawa-Ursynów, Al. KEN (nr 507)
  146. 1.10.2022 - XV Żoliborski Bieg Rotmistrza Pileckiego
    Warszawa, Kępa Potocka (nr 152)
  147. 9.10.2022 -4. Bieg z Radością
    Warszawa, Radość (nr 35)
  148. 23.10.2022 - Bieg "Botaniczna Piątka" - edycja jesienna
    Ogród Botaniczny PAN w Powsinie (nr 03)
  149. 6.11.2022 - Triada Poczty Polskiej 2022 (nr 3129)
    10 km marszu, 10 km biegu i 20 km na rowerze
  150. 11.11.2022 - 32. Bieg Niepodległości
    Warszawa, Al. Niepodległości (nr 21031)
  151. 30.11.2022 - Nakasendo Trail VC (Japonia)
    (wyspa Honsiu, nr 04136, 552 km)
  152. 10.12.2022 - Bieg Mikołajkowy 2022
    Warszawa, Las Kabacki (nr 544)
  153. 11.12.2022 - Białołęcki Bieg Wolności
    Warszawa, Białołęka (nr 221)
  154. 17.12.2022 - Bieg "Botaniczna Piątka"
    - edycja świąteczna,
    Ogród Botaniczny PAN w Powsinie (nr 08)
Zagadka:
- Co robi lekarz w wolnym czasie
(poza czytaniem poezji i książek historycznych)?
- Ćwiczy nowe techniki operacyjne. :-)

Tuż przed "biegiem komandosów"
Survival Race 2017...


Największy bieg na świecie
New York City Marathon (4.11.2018)

52.000 biegaczy z całego świata,
a na trasie 2.500.000 kibiców!


Stolica Zjednoczonego Królestwa zdobyta!
Vitality Big Half Marathon

Start niedaleko Tower Bridge.
Londyn, UK (10.03.2019)


Zdjęcie z koronawirusem zanim
zmutował do mniejszych rozmiarów. :-)

(Bieg SGH w Warszawie, 15.04.2018)

Powiesiłem na ścianie część
mojej kolekcji medalowej...

aby mobilizowała mnie w zimie
do systematycznych treningów. :-)


Jak karnawał, to tylko w Rio!
Brazil Marathon Rio de Janeiro 2021

Chyba trochę zarosłem w czasie pandemii,
czas poszukać fryzjera! :-)


Powitanie wiosny 2022
(po pandemii koronawirusa)

2. kwietnia 2022, Ogród Botaniczny
Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Powsinie
(zamiast wiosny ciężkie opady śniegu)


"Poważny wykładowca uniwersytecki,
a zajmuje się sentymentalnymi pierdółkami." :-)

Szkoła Biznesu
Politechniki Warszawskiej
Studium Farmakoekonomiki 2022


Wiosna w lesie na Mazowszu

Bieg terenowy w Rezerwacie
im. króla Jana Sobieskiego
4. czerwca 2022

Kontakt: Jarosław Kosiaty, e-mail: jkosiaty@wp.pl


Strona główna